Śmierć noworodka w Zabrzu. Są nowe ustalenia
fot. Pixabay / ilustracyjne

Śmierć noworodka w Zabrzu. Są nowe ustalenia

Trwa śledztwo w sprawie śmierci noworodka w Zabrzu. Według wstępnej opinii biegłych przyczyną zgonu mógł być okołoporodowy uraz niedotlenieniowo-niedokrwienny ośrodkowego układu nerwowego. Prokuratura podkreśla jednak, że na ostateczne ustalenia jest jeszcze za wcześnie i konieczne są dalsze badania oraz przesłuchania świadków.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Prokuratura bada śmierć noworodka w zabrzańskim szpitalu

Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie śmierci noworodka w Zabrzu. Dziecko urodziło się 6 maja w Szpitalu Miejskim w Zabrzu, jednak z uwagi na stan zdrowia jego dalsze leczenie miało miejsce w Oddziale Patologii Noworodka Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu. Tam, 12 maja, dziecko zmarło.

Reklama

Postępowanie prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Dotąd pojawiały się nieoficjalne informacje, że noworodek mógł zostać upuszczony. Prokuratura Rejonowa w Zabrzu, jak przekazał w poniedziałek, 1 czerwca, portal Zabrze24.info – nie potwierdziła tych informacji.

Obecnie przeprowadzane są czynności procesowe, które pozwolą na wyjaśnienie okoliczności tej tragedii.

– Biegli, na podstawie oględzin i sekcji zwłok noworodka oraz po analizie udostępnionej im dokumentacji medycznej wstępnie uznali, że przyczyną jego zgonu mógł stać się okołoporodowy uraz niedotlenieniowo-niedokrwienny ośrodkowego układu nerwowego wraz z następstwami, głównie w postaci malacji mózgowia, czyli obumarcia tkanki nerwowej, pozbawionej dopływu krwi i tlenu – informuje Agnieszka Bukowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Jak dodaje, w sprawie konieczne jest wykonanie dalszych badań, w tym histopatologicznych, których wyniki znajdą się w opinii uzupełniającej. Kontynuowane będzie także przesłuchiwanie świadków.

Reklama

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Gliwicach / Zabrze24.info

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama