Brawura kosztowała go prawo jazdy. Pędził 208 km/h na DK88
fot. KMP w Zabrzu

Brawura kosztowała go prawo jazdy. Pędził 208 km/h na DK88

37-letni kierowca Alfa Romeo pędził 208 km/h na zabrzańskim odcinku DK88, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Jego niebezpieczną jazdę zarejestrowali policjanci drogówki. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał 15 punktów karnych i mandat w wysokości 5000 zł.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Mężczyzna wszedł na dach budynku. Kilkugodzinna akcja służb – W Zabrzu

Do zdarzenia doszło w czwartek na zabrzańskim odcinku Drogi Krajowej nr 88. Funkcjonariusze drogówki, patrolujący trasę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w prędkościomierz kontrolny, zarejestrowali kierowcę, który w miejscu objętym ograniczeniem prędkości do 70 km/h poruszał się z prędkością aż 208 km/h.

Reklama

Nagranie nie pozostawiało żadnych wątpliwości. Za kierownicą samochodu marki Alfa Romeo siedział 37-letni mężczyzna, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej.

Kierowca został natychmiast zatrzymany do kontroli. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł prowadzić pojazdów.

Na 37-latka nałożono również mandat karny w wysokości 5.000 złotych oraz 15 punktów karnych. Tak wysoka kara finansowa była efektem tzw. recydywy drogowej. Przepisy przewidują zaostrzenie sankcji wobec kierowców, którzy w ciągu dwóch lat od poprzedniego ukarania ponownie przekroczą dopuszczalną prędkość o co najmniej 31 km/h. W takim przypadku wysokość mandatu zostaje podwojona.

Reklama

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych w skutkach wypadków drogowych. Kontrole prędkości są prowadzone regularnie i będą kontynuowane. Funkcjonariusze zapowiadają zdecydowane reakcje wobec wszystkich kierowców lekceważących przepisy i stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Mundurowi apelują o rozsądek za kierownicą i zdjęcie nogi z gazu. Chwila brawury może kosztować znacznie więcej niż wysoki mandat — może doprowadzić do utraty zdrowia lub życia.

Źródło: KMP w Zabrzu

Reklama

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama