Prywatyzacja Górnika Zabrze. Podolski studzi nastroje
fot. Damian Halicki

Prywatyzacja Górnika Zabrze. Podolski studzi nastroje

Proces prywatyzacji Górnika Zabrze ponownie znalazł się w centrum uwagi – tym razem za sprawą publicznej wypowiedzi Lukasa Podolskiego. Wpis opublikowany w czwartek na portalu X wyraźnie kontrastuje z ostatnimi deklaracjami władz miasta, które jeszcze kilka dni temu zapowiadały możliwość podjęcia uchwały prywatyzacyjnej w lutym.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Zabrzańskie szkoły w prestiżowym rankingu „Perspektywy 2026”

„Po kolejnym spotkaniu negocjacyjnym mam znowu wrażenie, że to zmierza donikąd. Bardzo bym chciał, żeby termin lutowy był realny, ale wątpię” – napisał Lukas Podolski.

To jedna z najbardziej sceptycznych wypowiedzi zawodnika Górnika Zabrze i inwestora w całym dotychczasowym procesie. Podolski, który poprzez spółkę LP Holding GmbH posiada pakiet akcji Górnika i jest kluczowym uczestnikiem rozmów prywatyzacyjnych otwarcie zakwestionował realność wskazywanego przez miasto harmonogramu.

Reklama

Luty możliwy?

Zaledwie kilka dni wcześniej zupełnie inny ton prezentował prezydent Zabrza Kamil Żbikowski. Podczas sesji Rady Miasta oraz w rozmowach z mediami podkreślał, że proces negocjacyjny jest na zaawansowanym etapie, a projekt uchwały w sprawie prywatyzacji Górnika Zabrze może trafić pod obrady jeszcze w lutym.

Z perspektywy samorządu proces ma więc postępować zgodnie z planem, a luty pozostaje realnym terminem kluczowych decyzji.

Zestawienie obu wypowiedzi pokazuje wyraźną rozbieżność ocen. Z jednej strony miasto daje wyraźny sygnał, że rozmowy zmierzają ku końcowi, z drugiej – inwestor publicznie sygnalizuje impas i brak przełomu w negocjacjach. Taka różnica narracji nie pozostaje bez znaczenia.

Reklama

Sceptycyzm Podolskiego może wpłynąć zarówno na atmosferę rozmów, jak i na postrzeganie całego procesu przez radnych oraz kibiców. Jednocześnie potwierdza, że – mimo politycznych deklaracji – prywatyzacja Górnika Zabrze wciąż nie jest przesądzona i nadal obarczona istotnym ryzykiem. A może jest to taktyka negocjacyjna?

Źródło: W Zabrzu / X – Lukas Podolski

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama