Zignorował zakazy sądowe i wsiadł za kierownicę. Był pijany i poszukiwany listem gończym
fot. KMP w Zabrzu / ilustracyjne

Zignorował zakazy sądowe i wsiadł za kierownicę. Był pijany i poszukiwany listem gończym

Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali 34-letniego mieszkańca miasta, który mimo dwóch aktywnych zakazów sądowych prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna był również poszukiwany listem gończym. Decyzją sądu trafił już do tymczasowego aresztu.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Gastro dla dzieci. Akcja #ZbudujmyRazemDobro – W Zabrzu

Do interwencji doszło w czwartek późnym wieczorem na ulicy Piotra Skargi w Zabrzu. Uwagę policjantów zwrócił kierowca Forda, którego styl jazdy wzbudził podejrzenia mundurowych. Po zatrzymaniu pojazdu i sprawdzeniu danych 34-latka w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd.

Reklama

To jednak nie był koniec problemów kierowcy. Funkcjonariusze ustalili również, że mieszkaniec Zabrza jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Zabrzu. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu.

W piątek 34-latek usłyszał zarzuty. Sąd Rejonowy w Zabrzu zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Źródło: KMP w Zabrzu

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama