Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 32-letniego mieszkańca Zabrza, który od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za zgwałcenie kobiety. Został już przewieziony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę dwóch lat pozbawienia wolności.
ZOBACZ TEŻ: Rada chce wycofać się z uchwały ws. imigrantów – W Zabrzu
Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, czyli tzw. „łowcy głów”. Przejęli oni poszukiwania 32-latka podejrzanego o zgwałcenie kobiety, do którego doszło pod koniec marca 2023 roku w Zabrzu.
Mężczyzna był ścigany od 10 grudnia 2025 roku listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Zabrzu. Jak informuje policja, próbował uniknąć odpowiedzialności, często zmieniając miejsce pobytu i podając fałszywe adresy.
„Za wszelką cenę próbował on uniknąć odpowiedzialności karnej, zmieniając w tym celu miejsca zamieszkania oraz podając fałszywe adresy” – przekazali śląscy policjanci.
Funkcjonariusze ustalili jednak, że poszukiwany może przebywać w Dąbrowie Górniczej. To właśnie tam na początku marca został namierzony i zatrzymany.
„Był wyraźnie zaskoczony działaniami policjantów, ale nie stawiał oporu” – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.
Po zatrzymaniu 32-latek został doprowadzony do Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach, gdzie rozpocznie odbywanie zasądzonej kary dwóch lat więzienia.
Źródło: Policja Śląska





