Sprzedała nastolatkom piwo. Teraz może mieć spore kłopoty
Fot. Pixabay

Sprzedała nastolatkom piwo. Teraz może mieć spore kłopoty

Spore kłopoty może mieć ekspedientka jednego z zabrzańskich sklepów, która sprzedała dwóm nastolatkom piwo. Przestępstwo ujawnili podczas patrolu policjanci z Ogniwa Patrolowego Komisariatu II Policji #wZabrzu.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: UWAGA! Oszustwa na BLIK! Kolejna osoba powiadomiła o kradzieży pieniędzy

Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, podlega grzywnie – brzmi art. 43 1. ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Reklama

Powyższa kara grozi 43-letniej ekspedientce, która w niedzielę sprzedała alkohol dwóm nastolatkom w wieku 15 i 16 lat. Przestępstwo ujawnili policjanci z zabrzańskiej dwójki podczas patrolu, gdy młodzieńcy spożywali w miejscu publicznym piwo.

Grzywna to nie jedyna kara za tego rodzaju przestępstwo. Właścicielowi sklepu grozi cofnięcie koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych.

Nie czekaj, aż Facebook wyświetli Ci nasze artykuły!

Reklama

Źródło: KMP Zabrze
Poślij artykuł dalej ⬇⬇⬇

Reklama