Po niedawnych zdarzeniach na Zaborzu Północ kolejne sygnały o zniszczeniach docierają z centrum Zabrza. Tym razem uszkodzone zostały samochody zaparkowane przy ulicach Brzóski i Brodzińskiego. Mieszkańcy nie ukrywają rozgoryczenia i oczekują zdecydowanej reakcji służb. O sprawie poinformował portal Zabrze24.info.
ZOBACZ TEŻ: Przerwy w dostawie energii elektrycznej [20.04-24.04.2026] – W Zabrzu
Zdarzenia wpisują się w powtarzający się schemat. Pod osłoną nocy nieznani sprawcy niszczą zaparkowane pojazdy, powodując straty w mieniu należącym do mieszkańców.
O kolejnych przypadkach dewastacji poinformowała redakcję Zabrze24.info jedna z mieszkanek.
– Dziś w nocy doszło do kolejnych aktów wandalizmu. Przy ulicy Brzóski i Brodzińskiego uszkodzono auta, m.in. urywając lusterka. Zniszczony został samochód mojego syna. Czekam na niego, by wspólnie zgłosić szkodę na policji – relacjonuje pani Anna, która przekazała również zdjęcia dokumentujące zniszczenia.
Mieszkańcy zwracają uwagę na kamery monitoringu zlokalizowane w rejonie skrzyżowania ulicy Brzóski. Ich zdaniem nagrania mogą okazać się kluczowe dla ustalenia tożsamości sprawców.
– Myślę, że policja może skorzystać z tych nagrań. To nie może tak być, że co kilka dni czytamy o kolejnych zdemolowanych autach w naszym mieście – dodaje mieszkanka.
Jak wynika z informacji przekazanych przez zabrzańską policję, podobnych zdarzeń w ostatnim czasie było więcej. Wzmożona liczba zgłoszeń pojawiła się m.in. po meczu Górnika Zabrze z Koroną Kielce. Uszkodzenia dotyczyły pojazdów zaparkowanych w rejonie stadionu przy ulicy Roosevelta.
– Po sobotnim spotkaniu do zabrzańskich jednostek zaczęły wpływać kolejne zgłoszenia dotyczące niszczenia aut w okolicach stadionu. Chcę jednak podkreślić, że policjanci są już na tropie sprawców – relacjonuje asp. Sebastian Bijok, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.
Policja apeluje do wszystkich poszkodowanych o zgłaszanie przypadków dewastacji.
– Zachęcamy osoby, których auta zostały uszkodzone, do składania oficjalnych zawiadomień o szkodzie. Najlepiej kierować się bezpośrednio do I Komisariatu Policji w Zabrzu – dodaje asp. Bijok.
Obecnie funkcjonariusze analizują nagrania z monitoringu miejskiego oraz kamer prywatnych, sprawdzając, czy za serią zniszczeń stoi ta sama grupa sprawców.
Źródło: Zabrze24.info





