Seria dewastacji trwa. Po Zaborzu przyszła kolej na centrum
fot. Pixabay / ilustracyjne

Seria dewastacji trwa. Po Zaborzu przyszła kolej na centrum

Po niedawnych zdarzeniach na Zaborzu Północ kolejne sygnały o zniszczeniach docierają z centrum Zabrza. Tym razem uszkodzone zostały samochody zaparkowane przy ulicach Brzóski i Brodzińskiego. Mieszkańcy nie ukrywają rozgoryczenia i oczekują zdecydowanej reakcji służb. O sprawie poinformował portal Zabrze24.info.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Przerwy w dostawie energii elektrycznej [20.04-24.04.2026] – W Zabrzu

Zdarzenia wpisują się w powtarzający się schemat. Pod osłoną nocy nieznani sprawcy niszczą zaparkowane pojazdy, powodując straty w mieniu należącym do mieszkańców.

Reklama

O kolejnych przypadkach dewastacji poinformowała redakcję Zabrze24.info jedna z mieszkanek.

– Dziś w nocy doszło do kolejnych aktów wandalizmu. Przy ulicy Brzóski i Brodzińskiego uszkodzono auta, m.in. urywając lusterka. Zniszczony został samochód mojego syna. Czekam na niego, by wspólnie zgłosić szkodę na policji – relacjonuje pani Anna, która przekazała również zdjęcia dokumentujące zniszczenia.

Mieszkańcy zwracają uwagę na kamery monitoringu zlokalizowane w rejonie skrzyżowania ulicy Brzóski. Ich zdaniem nagrania mogą okazać się kluczowe dla ustalenia tożsamości sprawców.

– Myślę, że policja może skorzystać z tych nagrań. To nie może tak być, że co kilka dni czytamy o kolejnych zdemolowanych autach w naszym mieście – dodaje mieszkanka.

Jak wynika z informacji przekazanych przez zabrzańską policję, podobnych zdarzeń w ostatnim czasie było więcej. Wzmożona liczba zgłoszeń pojawiła się m.in. po meczu Górnika Zabrze z Koroną Kielce. Uszkodzenia dotyczyły pojazdów zaparkowanych w rejonie stadionu przy ulicy Roosevelta.

Reklama

– Po sobotnim spotkaniu do zabrzańskich jednostek zaczęły wpływać kolejne zgłoszenia dotyczące niszczenia aut w okolicach stadionu. Chcę jednak podkreślić, że policjanci są już na tropie sprawców – relacjonuje asp. Sebastian Bijok, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Policja apeluje do wszystkich poszkodowanych o zgłaszanie przypadków dewastacji.

– Zachęcamy osoby, których auta zostały uszkodzone, do składania oficjalnych zawiadomień o szkodzie. Najlepiej kierować się bezpośrednio do I Komisariatu Policji w Zabrzu – dodaje asp. Bijok.

Obecnie funkcjonariusze analizują nagrania z monitoringu miejskiego oraz kamer prywatnych, sprawdzając, czy za serią zniszczeń stoi ta sama grupa sprawców.

Źródło: Zabrze24.info

Reklama

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama