W sobotę, 18 kwietnia, około godziny 16.30 na ulicy Srebrnej w Zabrzu doszło do zdarzenia z udziałem starszego rowerzysty. 78-letni mężczyzna stracił równowagę, przewrócił się i doznał urazu głowy.
ZOBACZ TEŻ: Pościg na ulicy Wolności. Poszukiwany trzema listami gończymi mężczyzna zatrzymany – W Zabrzu
Na miejscu interweniujące służby ustaliły, że cyklista był nietrzeźwy – badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Na szczęście obrażenia, jakich doznał w wyniku upadku, nie były poważne.
Dużo poważniejsze okazały się dla mieszkańca Gliwic konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy na rowerze. 78-latek został ukarany mandatem w wysokości 2.500 zł za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości.
Policja przypomina, że poruszanie się rowerem pod wpływem alkoholu stwarza poważne zagrożenie. Nietrzeźwy uczestnik ruchu ma zaburzoną koordynację, wydłużony czas reakcji oraz ograniczoną zdolność oceny sytuacji na drodze. W przypadku rowerzystów ryzyko jest szczególnie wysokie, ponieważ nie są oni chronieni przez elementy bezpieczeństwa, takie jak pasy czy poduszki powietrzne. Nawet z pozoru niegroźny upadek może zakończyć się poważnymi obrażeniami.
Źródło: KMP w Zabrzu





