Ponad 3 promile alkoholu i jazda przez miasto. Grozi mu więzienie
fot. KMP w Zabrzu

Ponad 3 promile alkoholu i jazda przez miasto. Grozi mu więzienie

Zabrzańscy policjanci zatrzymali w czwartek nad ranem 29-letniego obywatela Ukrainy, który kierował volkswagenem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Kamery na A1 już są. Odcinkowy pomiar prędkości ruszy za chwilę

W czwartek, 18 czerwca 2026 roku, tuż po godzinie 4:00 nad ranem, patrol ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymał do kontroli samochód marki Volkswagen Golf na ulicy Wolności. Powodem była obserwowana przez funkcjonariuszy styl jazdy, która zwróciła ich uwagę.

Reklama

Za kierownicą pojazdu znajdował się 29-letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych zabrzańskiej komendy. Teraz mężczyzna będzie odpowiadać przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak przypomina policja, każdy promil alkoholu we krwi obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i ogranicza pole widzenia. Decyzja o jeździe po alkoholu to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, to realne zagrożenie dla samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu.

Reklama

Jeśli pijesz, nie wsiadaj za kierownicę. Jeśli masz wątpliwości co do trzeźwości innego kierowcy, nie bądź obojętny. Twoja reakcja może zapobiec tragedii.

Źródło: KMP w Zabrzu

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama