Podolski w gronie Honorowych Obywateli Zabrza? Jest inicjatywa
fot. Damian Halicki

Podolski w gronie Honorowych Obywateli Zabrza? Jest inicjatywa

Zabrzański radny Sebastian Dziębowski zapowiedział, że podczas najbliższego posiedzenia Komisji Sportu, Rekreacji i Organizacji Pozarządowych przedstawi propozycję złożenia wniosku o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Zabrze Lukasowi Podolskiemu.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Jest terminarz Ekstraklasy. Na początek Górnik – Śląsk

Swoją inicjatywę radny przedstawił w mediach społecznościowych. Jak podkreślił, każda kadencja Rady Miasta wyróżnia osoby szczególnie zasłużone dla Zabrza najwyższym miejskim odznaczeniem.

Reklama

Wśród dotychczasowych Honorowych Obywateli Miasta Zabrze znajdują się m.in. Elżbieta Penderecka, Krzysztof Nitsch, Andrzej Bochenek, Zbigniew Religa, Heinz Tobolla, Marian Zembala, Janosch, Włodzimierz Lubański oraz Jerzy Buzek.

– Nie ma potrzeby szczegółowo uzasadniać osiągnięć Lukasa Podolskiego dla naszego miasta. Wszyscy widzimy, jak wiele zrobił dla promocji Zabrza w kraju i za granicą, jak konsekwentnie wspiera lokalne inicjatywy oraz jak mocno utożsamia się z naszym miastem – napisał Sebastian Dziębowski.

Radny zwrócił uwagę, że dzięki zaangażowaniu mistrza świata z 2014 roku Zabrze zyskało znaczącą wartość promocyjną, a wiele przedsięwzięć społecznych, sportowych i charytatywnych mogło zostać zrealizowanych lub zyskało większy rozgłos.

W opublikowanym wpisie Dziębowski podkreślił również, że Podolski swoją działalnością od lat promuje miasto, wspiera lokalne inicjatywy i aktywnie angażuje się w życie Zabrza.

Reklama

– Uważam, że w obecnej kadencji Lukas Podolski w pełni zasłużył na to wyjątkowe wyróżnienie i powinien dołączyć do grona wybitnych osób, które swoją działalnością, osiągnięciami oraz postawą rozsławiały Zabrze i przyczyniały się do jego rozwoju – zaznaczył radny.

Jeżeli komisja poprze propozycję, kolejnym krokiem będzie skierowanie formalnego wniosku pod obrady Rady Miasta Zabrze.

Lukas Podolski dołączył do Górnika Zabrze w lipcu 2021 roku. Było to jedno z najgłośniejszych wydarzeń w historii polskiej piłki w tym stuleciu. Obecność i praca Podolskiego na rzecz Górnika zwiększyła rozpoznawalność klubu poza granicami Polski. Od momentu dołączenia do ekipy Trójkolorowych „Poldi” rozegrał w Zabrzu pięć sezonów, zdobył z drużyną Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju, a w tym roku został również właścicielem czternastokrotnych mistrzów Polski.

Źródło: W Zabrzu

Reklama

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama