Pijany Brytyjczyk demolował auta
fot. KMP w Zabrzu / ilustracyjne

Pijany Brytyjczyk demolował auta

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu zatrzymali 40-letniego obywatela Wielkiej Brytanii, który w sobotę, 18 kwietnia, uszkodził dwa samochody osobowe zaparkowane przy ul. Józefa Froehlicha.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Strzelał z pistoletu przez okno – W Zabrzu

Do zdarzenia doszło tuż po zakończeniu sobotniego spotkania piłkarskiego Górnik Zabrze – Korona Kielce (1:0). Mężczyzna przyjechał do miasta na mecz.

Reklama

Świadkowie zauważyli agresywnie zachowującego się mężczyznę, który celowo niszczył zaparkowane pojazdy. Z ich relacji wynika, że sprawca uderzał w samochody i powodował widoczne uszkodzenia karoserii. Natychmiast powiadomili służby.

Na miejsce szybko skierowano patrol z Komisariatu I Policji w Zabrzu. Funkcjonariusze zastali 40-latka, który był wyraźnie nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Podczas interwencji mężczyzna nie ukrywał swojego zachowania – przyznał się do uszkodzenia obu pojazdów, tłumacząc swoje działanie brakiem kontroli pod wpływem alkoholu.

Jak ustalili śledczy, łączna wartość strat powstałych w wyniku jego działania wynosi 16.000 złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Policjanci podkreślają, że kluczowa była szybka i odpowiedzialna reakcja świadków, którzy nie pozostali obojętni i natychmiast powiadomili służby. Dzięki zgłoszeniu udało się szybko zatrzymać sprawcę i zapobiec dalszym zniszczeniom.

Źródło: KMP w Zabrzu

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama