Muzyka elektroniczna rodzi się w Bramie. Chriss Jaxx i przyjaciele

Muzyka elektroniczna rodzi się w Bramie. Chriss Jaxx i przyjaciele

Brama wyrasta na nowe centrum zabrzańskiej elektroniki. Czterech lokalnych pasjonatów zadbało, by co kilka tygodni można było usłyszeć tu klubowe brzmienia na poziomie rodem z dużych scen. Najbliższa okazja już w sobotę, gdy za deckami stanie Chriss Jaxx, jeden z najbardziej charakterystycznych polskich twórców groove i tech house’u.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Pościg w Knurowie. Zatrzymano trzech zabrzan – W Zabrzu

Zabrze zaczyna mieć swoje elektroniczne serce – bije ono w Bramie przy ul. Cieszyńskiej, gdzie grupa czterech lokalnych pasjonatów od jakiegoś czasu dba o to, by wtajemniczani regularnie doświadczali wysokiej jakości muzyki klubowej.

Reklama

Grzegorz Dziób, Grzegorz Kozieł, Wojciech Klara i Dariusz Sowik – wszyscy rodowici zabrzanie – stworzyli przestrzeń, w której gatunki takie jak house, tech house, groove house czy bardziej progresywne brzmienia mogą wybrzmiewać na poziomie, jakiego mogą pozazdrościć większe ośrodki. Tu w Zabrzu. Skromnie, ale klimatycznie.

Ich wspólna inicjatywa sprawiła, że Brama z jednej strony staje się miejscem przystani i rozrywki dla grupki wspaniałych przyjaciół, a z drugiej – zaproszeniem dla głodnych elektroniki nowicjuszy. To tu, co kilka tygodni, pojawiają się Oni, a lokalsi mają możliwość uczestniczyć w kameralnym wydarzeniu, które w innych miastach oznacza znacznie wyższą cenę biletu i długie kolejki pod klubem.

Chriss Jaxx zagra w sobotę

Najbliższa sobota upłynie pod znakiem występu Chrissa Jaxxa – DJ-a i producenta, dla którego muzyka od lat jest przestrzenią wolności i emocji. Jego kariera to podróż przez najważniejsze miejsca światowej sceny: Amsterdam Dance Event, Ibizę, Zanzibar, czy berliński Sisyphos, w którym dał się poznać jako artysta budujący niepowtarzalny, hipnotyzujący klimat – od spokojnych sunsetowych setów po energetyczne nocne groove’y.

Reklama

Jego styl balansuje pomiędzy groove house, tech house a organiczno-progresywnymi brzmieniami, tworząc charakterystyczną mieszankę pełną ciepła i dynamiki. Na polskich scenach występował już wielokrotnie, dzieląc line-up z ikonami takimi jak Carl Cox, Erick Morillo, Jan Blomqvist, Chus, H.O.S.H. czy Anja Schneider.

Po kilku latach intensywnych podróży, poszukiwań i zbierania inspiracji, Jaxx wrócił również do produkcji muzycznej. W 2025 roku ukazał się jego remiks utworu Marco Resmanna „Dance ma Sense”, wydany przez berlińskie Upon You Records – symboliczny powrót do korzeni i otwarcie nowego rozdziału jego twórczości.

Ostatnia Tech-House Session Night w 2025 roku

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, sobotni wieczór będzie ostatnią tegoroczną edycją Tech-House Session Night w Bramie. Wydarzenie odbędzie się w andrzejkowym klimacie, więc – jak piszą gospodarze – można spodziewać się energii, wróżb i tańców do rana.

Reklama

LINE-UP:

  • Chriss Jaxx

  • Bibok

  • DzióBass

  • Klarson

  • WkMn

Start: 22:30
Wjazd: 15 zł / lista FB: 10 zł
Miejsce: Brama

Reklama

Organizatorzy zapraszają krótko i treściwie: „Wpadajcie!”

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama