Festiwal siatkówki. Volleyball MOSiR świętuje 20-lecie działalności
fot. Pixabay / ilustracyjne

Festiwal siatkówki. Volleyball MOSiR świętuje 20-lecie działalności

W weekend 25 i 26 kwietnia odbędzie się Festiwal Siatkówki Halowej, który będzie jednocześnie kulminacją obchodów 20-lecia Stowarzyszenia Volleyball MOSiR Zabrze. Organizacja od dwóch dekad szkoli młodych zawodników i aktywnie promuje sport wśród mieszkańców.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Prywatyzacja Górnika Zabrze. „Żyjemy nadzieją, że to się wydarzy maksymalnie w ciągu trzech tygodni”

Do miasta przyjadą drużyny, trenerzy i sympatycy siatkówki z całego regionu. W programie zaplanowano liczne mecze oraz wydarzenia towarzyszące, które – obok rywalizacji sportowej – mają podkreślić jubileuszowy charakter imprezy i sprzyjać integracji środowiska.

Reklama

Spotkania będą rozgrywane równolegle w dwóch obiektach:

  • sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 10 przy ul. Fryderyka Chopina 26 – miejsce oficjalnej inauguracji,
  • hala sportowa MOSiR przy ul. Matejki 6 – główna arena zmagań.

Uroczyste rozpoczęcie festiwalu zaplanowano na sobotę, 25 kwietnia o godzinie 10:45 w Zespole Szkół nr 10. Po ceremonii powitania drużyn i gości zawodnicy rozpoczną rywalizację o jubileuszowe trofea.

Organizatorzy zachęcają mieszkańców Zabrza i okolic do udziału w wydarzeniu. To okazja, by zobaczyć w akcji zarówno utalentowaną młodzież, jak i bardziej doświadczonych zawodników.

Reklama

– To 20 lat pasji, treningów i budowania siatkarskiej społeczności w Zabrzu. Chcemy świętować ten jubileusz wspólnie z mieszkańcami i pokazać, jak atrakcyjną dyscypliną jest siatkówka – podkreślają przedstawiciele Stowarzyszenia Volleyball MOSiR Zabrze.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama