W weekend 25 i 26 kwietnia odbędzie się Festiwal Siatkówki Halowej, który będzie jednocześnie kulminacją obchodów 20-lecia Stowarzyszenia Volleyball MOSiR Zabrze. Organizacja od dwóch dekad szkoli młodych zawodników i aktywnie promuje sport wśród mieszkańców.
ZOBACZ TEŻ: Prywatyzacja Górnika Zabrze. „Żyjemy nadzieją, że to się wydarzy maksymalnie w ciągu trzech tygodni”
Do miasta przyjadą drużyny, trenerzy i sympatycy siatkówki z całego regionu. W programie zaplanowano liczne mecze oraz wydarzenia towarzyszące, które – obok rywalizacji sportowej – mają podkreślić jubileuszowy charakter imprezy i sprzyjać integracji środowiska.
Spotkania będą rozgrywane równolegle w dwóch obiektach:
- sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 10 przy ul. Fryderyka Chopina 26 – miejsce oficjalnej inauguracji,
- hala sportowa MOSiR przy ul. Matejki 6 – główna arena zmagań.
Uroczyste rozpoczęcie festiwalu zaplanowano na sobotę, 25 kwietnia o godzinie 10:45 w Zespole Szkół nr 10. Po ceremonii powitania drużyn i gości zawodnicy rozpoczną rywalizację o jubileuszowe trofea.
Organizatorzy zachęcają mieszkańców Zabrza i okolic do udziału w wydarzeniu. To okazja, by zobaczyć w akcji zarówno utalentowaną młodzież, jak i bardziej doświadczonych zawodników.
– To 20 lat pasji, treningów i budowania siatkarskiej społeczności w Zabrzu. Chcemy świętować ten jubileusz wspólnie z mieszkańcami i pokazać, jak atrakcyjną dyscypliną jest siatkówka – podkreślają przedstawiciele Stowarzyszenia Volleyball MOSiR Zabrze.





