Dziki pojawiają się na osiedlach. Miasto apeluje o ostrożność
fot. UM Zabrze

Dziki pojawiają się na osiedlach. Miasto apeluje o ostrożność

Dziki coraz częściej można spotkać w pobliżu zabrzańskich osiedli, parków, placów zabaw i terenów rekreacyjnych. Zwierzęta pojawiają się tam, gdzie mają łatwy dostęp do pożywienia. Sytuacje takie mogą stanowić zagrożenie zarówno dla mieszkańców, jak i samych zwierząt.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Wydarzenia kulturalno-sportowe – W Zabrzu

Miasto Zabrze apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Specjaliści podkreślają, że dziki zazwyczaj unikają kontaktu z człowiekiem, jednak pozostawiane resztki jedzenia oraz niezabezpieczone odpady przyciągają je do terenów zamieszkałych.

Reklama

Aby ograniczyć obecność dzików w mieście należy:

  • nie dokarmiać dzików,
  • nie pozostawiać jedzenia w miejscach publicznych,
  • zabezpieczać pojemniki na odpady,
  • zachować spokój podczas spotkania ze zwierzęciem,
  • nie zbliżać się do młodych dzików.

W przypadku zauważenia dzików w miejscach szczególnie niebezpiecznych mieszkańcy proszeni są o kontakt:

  • Wydział Ekologii UM Zabrze – tel. 32-37-33-333,
  • Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności – tel. 32-37-33-493,
  • Straż Miejska – tel. 986.

Odpowiedzialne zachowanie mieszkańców ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi oraz ograniczenia obecności dzikich zwierząt na terenie miasta.

Reklama

Źródło: mat. pras. UM Zabrze

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama