Kilogramy narkotyków na Helence. 49-latek trafił do aresztu
fot. KMP w Zabrzu

Kilogramy narkotyków na Helence. 49-latek trafił do aresztu

49-letni mieszkaniec Zabrza trafił do aresztu po tym, jak policjanci znaleźli w jego mieszkaniu na Helence ponad 3,5 kilograma narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli także ponad 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Ostry spór radnego z prezydentem. „Zobaczymy w czerwcu…” – W Zabrzu

Do zatrzymania doszło w niedzielę po wcześniejszych ustaleniach operacyjnych zabrzańskich kryminalnych. Policjanci podejrzewali, że 49-latek może przechowywać w swoim mieszkaniu znaczne ilości środków odurzających.

Reklama

– Funkcjonariusze weszli do mieszkania mężczyzny. W trakcie przeszukania zabezpieczyli ponad 3,5 kg substancji odurzających, w tym amfetaminę, marihuanę oraz tabletki ekstazy. Ponadto w lokalu znajdowało się ponad 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy – relacjonuje asp. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję. W przeszłości odpowiadał m.in. za przestępstwa narkotykowe oraz czyny związane z użyciem przemocy.

49-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek śledczych i prokuratury sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Zabrzu, który w poniedziałek zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: KMP w Zabrzu

Reklama

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama