Koniec kas w Urzędzie Miejskim. Od czerwca płatności bezgotówkowe
fot. Piotr Antczak / ilustracyjne

Koniec kas w Urzędzie Miejskim. Od czerwca płatności bezgotówkowe

Od 1 czerwca mieszkańcy Zabrza nie załatwią już opłat gotówkowych w kasach Urzędu Miejskiego. Magistrat likwiduje punkty kasowe i zachęca do płatności kartą oraz BLIK-iem, które mają być realizowane bez prowizji. Decyzja wywołała jednak dyskusję wśród mieszkańców, zwłaszcza w kontekście osób starszych, które nadal preferują gotówkę.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Tragedia przy ulicy Knosały. Nie żyje 22-letnia kobieta – W Zabrzu

Jak przekazał magistrat, wpłaty gotówkowe będzie można realizować w oddziałach bankowych oraz placówkach pocztowych. Bezprowizyjne wpłaty gotówkowe dostępne będą w oddziale banku Polska Kasa Opieki S.A. przy ul. Powstańców Śląskich 3 w Zabrzu.

Reklama

Urząd zachęca mieszkańców do korzystania z płatności bezgotówkowych, podkreślając, że będą one pozbawione dodatkowych opłat.

Gdzie zapłacimy kartą w Urzędzie Miejskim?

Urząd Miejski przy ul. Wolności 286

Sala Obsługi
  • wydanie prawa jazdy,
  • opłaty dotyczące rejestracji pojazdów,
  • opłata skarbowa.
Pokój 105
  • licencje na taxi i transport ciężki,
  • opłata skarbowa.
    Tel. 32 373 33 14
Pokój 106
  • zezwolenia na sprzedaż alkoholu,
  • opłata skarbowa.
    Tel. 32 373 33 16

Urząd Miejski przy ul. Powstańców Śląskich 5–7

Pokoje 410 i 413
  • sprzedaż nieruchomości,
  • użytkowanie wieczyste gruntu,
  • przekształcenie gruntu,
  • opłata skarbowa.
    Tel. 32 373 34 78
Pokój 119
  • podatki,
  • opłata skarbowa.
    Tel. 32 373 33 85
Pokój 50
  • opłaty geodezyjne,
  • opłata skarbowa.
    Tel. 32 373 34 59
Pokój 121
  • opłaty za odpady,
  • opłata skarbowa.
    Tel. 32 373 34 80

Decyzja o likwidacji kas wywołała dyskusję w sieci. Tak jest np. pod postem radnej Łucji Chrzęstek-Bar, gdzie mieszkańcy pytają o powody, wskazując jednocześnie, że są osoby, którym regulowanie należności bezgotówkowo wciąż sprawia duże trudności.

Dlaczego?

– Pewnie dlatego, że przy każdym okienku jest terminal do płatności kartą a z okienka korzystają pojedyncze osoby – zauważa pani Maria.

– W tym starsze, dla których korzystanie z karty to nadal wyzwanie. Zresztą nie korzystają pojedyncze osoby. Jestem jednym z dysponentów pieniędzy mojej rady dzielnicy, do okienka chadzam stosunkowo często i widzę ruch. Tyle, że ja sobie dam radę. Moja mama z karty ani e-banku nie korzysta, a rachunki płaci właśnie w banku. Teraz też starsi i reszta zostają właśnie odesłani do banków i na pocztę – pisze pani Katarzyna.

Reklama

Źródło: UM Zabrze

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama