Zarzut kradzieży usłyszał 17-latek, który został zatrzymany po kradzieży perfum w jednym ze sklepów przy ul. Wolności. Nastolatek trafił do policyjnej Izby Dziecka, a sprawą zajmie się sąd.
ZOBACZ TEŻ: Zabrzanin poszukiwany za gwałt zatrzymany przez „łowców głów” – W Zabrzu
Do zdarzenia doszło w poniedziałek kilka minut po godzinie 17.00. Policjanci z II komisariatu otrzymali zgłoszenie o ujęciu sprawcy kradzieży w sklepie. Jak ustalono, młody mężczyzna próbował wynieść perfumy o wartości około 700 złotych.
Funkcjonariusze podkreślają, że w takich przypadkach nie zawsze kończy się na wykroczeniu.
– Wielokrotnie przestrzegaliśmy amatorów cudzej własności, że może się okazać, iż zamiast wykroczenia popełnili przestępstwo zagrożone znacznie surowszą karą – informują policjanci.
W toku dalszych ustaleń wyszło na jaw, że 17-latek ma na koncie więcej podobnych zdarzeń. W ciągu ostatnich kilku dni dwukrotnie dokonał kradzieży kosmetyków, a łączna wartość skradzionego towaru przekroczyła 1700 złotych.
Po zatrzymaniu nastolatek został przewieziony do policyjnej Izby Dziecka. Jak się dodatkowo okazało, był on poszukiwany jako osoba, która samowolnie oddaliła się z placówki wychowawczej.
Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP w Zabrzu





