W sobotę ruszają pierwsze zajęcia Politechniki Juniora i Seniora w roku akademickim 2022/2023. Na uczestników czekają warsztaty i wykłady poświęcone m.in. budownictwu, programowaniu i światu przyrody.
CZYTAJ TEŻ: Napad na sklep nocny. Ekspedientce udało się uciec – W Zabrzu
Już 22 października obędą się pierwsze w roku akademickim 2022/2023 zajęcia Politechniki Juniora i Seniora. Na uczestników czekają warsztaty i wykłady poświęcone m.in. budownictwu, programowaniu i światu przyrody. Przed nimi kolejny rok akademicki Politechniki Juniora i Seniora – zajęć skierowanych do dzieci w dwóch grupach wiekowych: 6-9 lat oraz 10-12 lat.
Pierwsze warsztaty i wykłady rozpoczną się 22 października. Dzieci w wieku od 6-9 lat wraz z rodzicami/opiekunami zapraszamy na: wykład interaktywny: „Co żyje w kropli wody?” od godz. 09:00 do 09:40 oraz warsztat „Tajemnice budownictwa – dzieci budują twierdzę” od godziny 10:00 do 12:00. Dzieci w wieku od 10-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami zapraszamy na odbywający się w Zabrzu wykład interaktywny oraz warsztat „Każdy może zostać programistą!”.
Aby wziąć udział w zajęciach Politechniki Juniora i Seniora, należy zarejestrować się za pośrednictwem strony: https://www.polsl.pl/rjo7-cpn/politechnika-juniora-i-seniora-zapisy/
Opisy zajęć organizowanych 22 października 2022 r. w ramach Politechniki Juniora i Seniora:
– „Co żyje w kropki wody?”; opis: Czy w kropli wody może istnieć życie? Jak tak naprawdę wygląda liść? Podczas zajęć dzieci poznają tajemniczy świat nie widziany gołym okiem, który uwidacznia się dopiero po zastosowaniu specjalnych urządzeń powiększających; prowadzenie: mgr inż. Anna Byczek-Wyrostek.
– „Tajemnice budownictwa – dzieci budują twierdzę”; opis: W ramach prowadzonej aktywności dzieci wraz z opiekunami zapoznają się z podstawami budowania w tym krótką historią budownictwa, materiałami budowlanymi, zasadami obowiązującymi na budowie w tym zasadami BHP. Następnie dzieci wybudują prawdziwą twierdzę i sprawdzą czy siła rozporu sklepienia wystarczy aby utrzymać sklepienie na swoim miejscu; prowadzenie: dr inż. Michał Marchacz.
– „Każdy może zostać programistą”; opis: W ramach warsztatów dzieci zostaną zapoznane z on-linowym językiem programowania Scratch, stworzonym przez pracowników Massachusetts Institute of Technology, ale dostępnego również po polsku. Program przystosowany jest dla dzieci, składa się z kolorowych bloczków, które połączone ze sobą, tworzą program. Stworzymy wspólnie prostą grę komputerową, w którą będzie można zagrać później we własnym domu; prowadzenie: mgr inż. Anna Taratuta.
Link do strony internetowej: https://www.polsl.pl/rjo7-cpn/politechnika-juniora-i-seniora/
Źródło: mat. pras. Politechniki Śląskiej
Poślij artykuł dalej ⬇⬇⬇