Policjanci na medal

Zabrzańscy policjanci, aspiranci sztabowi Jordan Kowalczyk i Marek Chmurczyk znaleźli się na podium IV Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie. Zawody pod patronatem Komendanta Głównego Policji odbyły się przy zbiorniku wodnym Mietków w województwie dolnośląskim.

Zawody odbyły się na dystansie 1/8 Iron Man, czyli 450 metrów pływania, 22,5 kilometrów jazdy rowerem oraz 5 kilometrów biegu. Wzięło w nich udział 189 osób, wśród których znalazło się 22 policjantów z całego kraju.

W ogólnej części zawodów zabrzański stróż prawa aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk zajął wysokie, IV miejsce w klasyfikacji generalnej oraz I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Z kolei w ramach Mistrzostw Polski Policjantów na tych zawodach Jordan zajął II miejsce w kategorii open. Drugi startujący policjant z Zabrza – aspirant sztabowy Marek Chmurczyk również może być z siebie zadowolony, ponieważ w Mistrzostwach Polski Policjantów w swojej kategorii wiekowej zajął trzecie miejsce.

Źródło: KMP w Zabrzu