Górnik Zabrze brązowym medalistą mistrzostw Polski!
handballzabrze.pl

3 lata piłkarze ręczni Górnika Zabrze czekali na pudło! Doczekali się i to na cztery kolejki przed końcem rozgrywek PGNiG Superligi. Do Zabrza nasi szczypiorniści przywożą brązowe medale!

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze po fantastycznym meczu w Puławach wygrywają z Azotami 34 do 30 (16:12) i gwarantują sobie trzecie miejsce w PGNiG Superlidze (skrót można obejrzeć TUTAJ).

Wczorajsze spotkanie przebiegało pod kontrolą zabrzan. W pierwszej części drużyna Górnika zaprezentowała dobrą grę w obronie, zwłaszcza w środkowej strefie boiska, co utrudniło rozgrywającym i kołowym Azotów skuteczne atakowanie. Piotr Wyszomirski wykazywał się szczególną skutecznością w bramce. Drużyna Azotów zaczęła szukać więc innych sposobów atakowania, co skłoniło ich do częstszego korzystania ze skrzydłowych. Zabrzanie znakomicie spisywali się też w ataku, zdobywając bramki nawet w osłabieniu, nie pozwalając na to rywalowi.

Druga połowa to jeszcze skuteczniejsza gra w ataku; po 9 minutach Górnik prowadził już różnicą 10 bramek (25:15). W tym miejscu należy pochwalić skuteczne rzuty Przytuły i Tokudy. Gry na najwyższych obrotach nie da się jednak utrzymać przez cały mecz i puławianie zaczęli odrabiać straty. Różnica w bramkach się zmniejszała, na co wpływ miały kary wykluczenia dla zabrzan. Ostatecznie Górnik Zabrze zwycięża w Puławach 34 do 30 i zapewnia sobie tytuł.

Źródło: handballzabrze.pl