19-letni mieszkaniec Zabrza odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej. Młody kierowca miał w organizmie blisko promil alkoholu. Teraz grozi mu nawet 3 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.
ZOBACZ TEŻ: Górnik Zabrze – Fenerbahçe SK. Rusza sprzedaż biletów – W Zabrzu
Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Tuż po północy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów na ulicy Grzybowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący volkswagenem zderzył się z oplem, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.
Na miejsce natychmiast skierowano patrol drogówki. Policjanci szybko ustalili, gdzie znajduje się poszukiwany pojazd. Volkswagen został odnaleziony zaparkowany przy ulicy Budowlanej.
Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali kierowcę samochodu. Okazał się nim 19-letni Zabrzanin. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Podczas dalszych czynności wyszło również na jaw, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Młody mężczyzna będzie teraz odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, prowadzenie samochodu bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.
Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, ograniczenia wolności albo grzywna. Sąd obligatoryjnie orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Źródło: KMP w Zabrzu





