Pijany 19-latek spowodował kolizję i uciekł. Grożą mu 3 lata więzienia
fot. KMP w Zabrzu / ilustracyjne

Pijany 19-latek spowodował kolizję i uciekł. Grożą mu 3 lata więzienia

19-letni mieszkaniec Zabrza odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej. Młody kierowca miał w organizmie blisko promil alkoholu. Teraz grozi mu nawet 3 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Górnik Zabrze – Fenerbahçe SK. Rusza sprzedaż biletów – W Zabrzu

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Tuż po północy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów na ulicy Grzybowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący volkswagenem zderzył się z oplem, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Reklama

Na miejsce natychmiast skierowano patrol drogówki. Policjanci szybko ustalili, gdzie znajduje się poszukiwany pojazd. Volkswagen został odnaleziony zaparkowany przy ulicy Budowlanej.

Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali kierowcę samochodu. Okazał się nim 19-letni Zabrzanin. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Podczas dalszych czynności wyszło również na jaw, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Młody mężczyzna będzie teraz odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, prowadzenie samochodu bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Reklama

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, ograniczenia wolności albo grzywna. Sąd obligatoryjnie orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: KMP w Zabrzu

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama