I wszystko jasne! Górnik Zabrze poznał rywala w kwalifikacjach Ligi Mistrzów
fot. Piotr Antczak

I wszystko jasne! Górnik Zabrze poznał rywala w kwalifikacjach Ligi Mistrzów

Górnik Zabrze poznał rywala w pierwszym kroku do piłkarskiego raju – Ligi Mistrzów UEFA. W drugiej rundzie kwalifikacji Zabrzanie zmierzą się z tureckim Fenerbahçe SK.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Nie tylko gwiazdy z zagranicy. Zabrzanie wystąpią na Carbon Silesia Festival

W środowe popołudnie w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie obyło się losowanie par europejskich pucharów. Los zestawił wicemistrzów Polski z Fenerbahçe. Pierwszy mecz odbędzie się 21 lub 22 lipca w Turcji, a rewanż zostanie rozegrany tydzień później w Zabrzu. Stawką dwumeczu będzie awans do III rundy eliminacji LM.

Reklama

W przypadku awansu do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów Górnik będzie miał już zagwarantowany udział co najmniej w fazie ligowej europejskich pucharów. Jeśli Zabrzanie odpadną już w II rundzie eliminacji LM, przeniosą się do III rundy eliminacji Ligi Europy.

Dla Zabrzan to jeden z najważniejszych momentów na przestrzeni ostatnich lat. Zdobycie Pucharu Polski i wicemistrzostwo kraju sprawiły, że czternastokrotni mistrzowie Polski wracają do europejskich rozgrywek. Z jakim efektem? Tego dowiemy się w drugiej połowie lipca.

Źródło: W Zabrzu / Górnik Zabrze

Reklama

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama