Finał Pucharu Polski na zabrzańskiej Arenie
fot. Piotr Antczak / ilustracyjne

Finał Pucharu Polski na zabrzańskiej Arenie

Zainteresowanie finałem STS Pucharu Polski wśród kibiców z Zabrza jest bardzo duże. Już 2 maja Górnik Zabrze zmierzy się z Rakowem Częstochowa w Warszawie. Wejściówki na to spotkanie rozeszły się błyskawicznie, przez co wielu fanów – mimo chęci – nie będzie mogło zobaczyć meczu na żywo w Warszawie.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Prywatyzacja Górnika Zabrze. Już wszystko wiadomo

Kibice chcą wspólnego oglądania

Temat wspólnego przeżywania finału pojawił się także w lokalnej dyskusji. Na naszym profilu sformułowaliśmy pytanie do Areny Zabrze, czy w związku z ogromnym zainteresowaniem możliwa jest organizacja wspólnego oglądania meczu na stadionie. Ankieta przeprowadzona wśród kibiców nie pozostawia wątpliwości – aż 99 proc. uczestników uznało taki pomysł za bardzo dobry.

Reklama

Kwestia organizacji strefy kibica została poruszona również podczas poniedziałkowej (27 kwietnia) sesji Rady Miasta Zabrze. Pytanie w tej sprawie skierował do prezydenta miasta Grzegorz Lubowiecki, wiceprzewodniczący Rady.

Prezydent Kamil Żbikowski potwierdził, że miasto planuje stworzenie warunków do wspólnego oglądania spotkania. W dniu finału na stadionie w Zabrzu ma zostać uruchomiona strefa kibica z telebimem, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli razem śledzić rywalizację o trofeum.

Dla wielu kibiców, którzy nie zdobyli biletów na mecz w Warszawie, będzie to realna alternatywa. Wspólne oglądanie finału na stadionie może przyciągnąć tysiące fanów i stworzyć atmosferę zbliżoną do tej znanej z największych piłkarskich wydarzeń.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że 2 maja emocje związane z finałem Pucharu Polski będzie można przeżywać nie tylko na Stadionie Narodowym, ale również w Zabrzu – na własnej Arenie.

Źródło: W Zabrzu

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! 👇

Reklama