Carbon Silesia Festival. Prezentacja kolejnych artystów
fot. mat. pras. Carbon Silesia Festival

Carbon Silesia Festival. Prezentacja kolejnych artystów

Carbon Silesia Festival #wZabrzu już za niespełna miesiąc. Przedstawiamy kolejnych artystów.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: Centrum przesiadkowe. Dlaczego prace stanęły? Wykonawca odpowiada

Adana Twins grają wspólnie już od piętnastu lat, stale eksplorując bezbrzeżne rejony melodyjnego techno i deep house’u. Ich twórczość zyskała szersze uznanie, gdy dołączyli do legendarnej oficyny Watergate Records. W podobnym czasie stylem Niemców zachwycił się sam Solomun, który regularnie wykorzystywał w swoich setach kawałek „Uncompromising”, a także wydał go w swojej wytwórni DIYNAMIC. W 2018 roku artyści powołali do życia label TAU, gdzie prezentują zarówno własny materiał, jak również EP-ki obiecujących debiutantów oraz nowości dobrze znanych DJ-ów pokroju Santiago Garcii, Daniel Bortza czy Isolée. Na Carbon Silesia Festival wystąpią w magicznym anturażu, prezentując przedpremierowo wiele muzycznych nowości – specjalnie przygotowanych z okazji wizytacji w Zabrzu.

Gerd Janson. Znakomity producent muzyczny i DJ słynący z wyrafinowanego gustu muzycznego. Doskonale wiedzą o tym bywalcy słynnego frankfurckiego klubu Robert Johnson, którego jest wieloletnim rezydentem. Artysta jest właścicielem jednej z obecnie najważniejszych wytwórni house’owych, Running Back, a od czasu do czasu zasiada też w studio, tworząc muzykę we współpracy z Lauerem (jako Tuff City Kids) oraz Curio (jako Pink Alert). Dzięki szerokiej selekcji muzycznej i doskonałej technice, Gerd Janson stał się jednym z najbardziej cenionych DJ-ów house’owych na świecie.

Kraak & Smaak. Według uczestników CARBON Silesia Festival 2021, dali jeden
z lepszych występów podczas pierwszej edycji, dlatego nie mogło ich zabraknąć
w tegorocznym line-upie. Ich debiutancki album, wydany w 2015 roku „Boogie Angst”, zachwycił recenzentów i słuchaczy swoim innowacyjnym i nowoczesnym podejściem do tradycyjnego funku, które czerpało pełnymi garściami z brzmień w stylu Blaxploitation. Nie potrzebowali dużo czasu, aby ich sound zaczął przyciągać słuchaczy spoza Holandii i dosyć szybko zaczęto ich zapraszać na najważniejsze europejskie i światowe festiwale. W końcu kto mógłby się powstrzymać przed tańcem do muzyki, w której funk mieszał się z elektroniką, disco, soulem, a nawet popem. Ich twórczość była również doceniana przez największy gwiazdy muzyki, dzięki czemu K&S tworzyli oficjalne remixy dla takich twórców jak Moby, Chromatics, Royskopp, czy dla jednej z najważniejszych artystek w historii muzyki popularnej Arethy Franklin. Przygotujcie się na dźwiękową burzę.

Vhyce. Portugalsko-włoski DJ i producent, który ostatnimi czasy w ekspresowym tempie zdobywa sympatie oraz uznania publiczności na całym świecie, czego niezbitym dowodem są wydane produkcje nakładem tak uznanych wytwórni jak: Pets Recordings, Street Tracks, AEON czy Monki & Friends. Jego utwory bardzo chętnie grywane są przez takie postaci jak Pete Tong, Ame, Kim Ann Foxman, Calvin Harris, DJ Harvey czy Jamie Jones, a w ostatnim czasie najwięcej czasu spędził w muzycznym studio, gdzie szykuje kolejne taneczne wydawnictwa nakładem Sincopat i Monaberry z remiksami Catz` n Dogz, Mala ika, Neurotiker i Misty.

Seba. Jeden z najważniejszych artystów na scenie DnB, który pomimo upływu 20 lat na scenie – nie traci nic, a nic ze swojej świeżości i unikatowego podejścia do bassowych brzmień. Poza produkcją, która znajduje się w katalogach Good Loking Records, Metalheadz czy Hospital – unikatowe są także jego sety. Pełne emocji, energii oraz wrażliwości występy na żywo to coś na co czeka publiczność, zebrana na całym świecie od Wielkiej Brytanii po Australie. Pomimo upływu lat ten szef i prowadzący wytwórnie Secret Operations dalej jest jednym z najważniejszych w kwestii kreowania gustów i wyznaczaniu trendów na scenie drum’n’bass, o czym skrzętnie przekonacie się już niedługo podczas Carbon Silesia Festival.

Robert Manos. Aksamitny głos, emocjonalne teksty i wyrafinowane produkcje muzyczne to tylko pierwsze z brzegu określenia, które oddają charakter tej postaci. Rozchwytywany wokalista, a także niestrudzony w bojach MC – Robert Manos to postać, która zdobyła uznanie wśród każdego z miłośników muzyki R&B, reggae, ale także drum’n’bass. Jego początek przygody z tym ostatnim z wymienionych gatunków to istny przypadek i spotkanie w roku 2022 z legendarnym producentem Sebą. To właśnie przekształciło się w wieloletnią, udaną współprace, czego dowodem są opublikowane utwory w Metalheadz, Hospital Records, Spearhead czy Soul:r, a także dalsza współpraca z takimi tuzami jak: Paradox, Dom & Roland, Synkro czy Blu Mar Ten.

Pysh. Zaczynał w 2004 roku od scratch’u i technik turntablistycznych, co dało mu pewność w kontroli nad płytą winylową. W późniejszym okresie zainteresowała go muzyka House, którą operuje do dziś pod różnymi postaciami – Tech/Deep/Progressive. Swoje sety stara się urozmaicać ciekawymi rozwiązaniami brzmieniowymi. Dlatego też współpracuje z innymi muzykami. Występy w klubach dają mu potężnego kopa adrenaliny. Godziny spędzone nad nowymi projektami, porady od przyjaciół oraz chęć bycia lepszym producentem to z pewnością przepis na sukces. Przekonał się o tym w czerwcu 2010 roku, kiedy to został zwycięzcą konkursu organizowanego przez znany niemiecki duet Booka Shade. Jego remix utworu „Regenerate” został uznany za najlepszy.

Szafran. Oskar Szafraniec producent i dj, który swoje pierwsze kroki w świecie muzyki elektronicznej stawiał już jako nastolatek. Swego czasu był znany jako najmłodszy producent muzyki elektronicznej w Polsce, a jego talent został szybko dostrzeżony za granicą, co zaowocowało wspólną trasą w Japonii z legendarnym A Guy Called Gerald. Dosyć wcześnie zdecydował się na przenosiny do Berlina, co z pewnością miało niebagatelny wpływ na jego twórczość, która ewoluowała od pompującego techno w stronę deep i minimal house. Jego utwory często inspirowane są jazzem, szczególnie jeżeli chodzi o nieoczywiste, improwizowane partie melodyjne, a także subtelne perkusyjne tekstury.

Atlvnta to nowe muzyczne wcielenie Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego, duetu, który zaistniał pod szyldem Lilly Hates Roses (projekt cieszył się dużym uznaniem wśród fanów muzyki alternatywnej, ma na swoim koncie dwa dobrze przyjęte albumy studyjne: debiutancki „Something to Happen” pochodzi z 2013 roku, „Mokotów” ukazał się dwa lata później, od pewnego momentu zespół przestał być aktywny, Golomska nagrywała i koncertowała m.in. z raperem Miuoshem, a Durski, pod pseudonimem RDZA, działał m.in. jako DJ). Nowa formacja i nowy materiał muzyczny duetu powstały w 2020 roku. Pierwszy singel sygnowany logiem Atlvnta został jednak zaprezentowany dopiero wiosną 2021 roku. Piosenka zatytułowana „Umrzesz tak jak ja” bazuje na elektronicznych beatach i utrzymana jest w klimacie nowoczesnego popu. Singiel zilustrował teledysk.

 

Chino. Jeden z najprężniej rozwijających się oraz aktywnych reprezentantów sceny krakowskiej. DJ, producent i live performer w jednym, gdzie w bardzo umiejętny sposób miesza ze sobą doświadczenie w roli muzycznego producenta, jak i scenicznego wyjadacza. Poza solową działalność, która została dostrzeżona chociażby przez producentów polskiej, hitowej gry „Cyberpunk” (utwór jego autorstwa znajduje się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej do tego tytułu), ale również wytwórnie S1 Warsaw, festiwal Unsound (którego jest nieformalnym rezydentem), a także Red Bull Music Academy, której jest absolwentem od 2018 roku – realizuje się również w parze z Olivią, prowadząc i organizując wydarzenia z serii Radar czy występując na żywo pod aliasem Radiation 30376.

Coals. Młody duet, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Zespół szybko zdobył uznanie słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które publikowali na Youtube kilka lat temu. Coalsi mają na koncie liczne występy na zagranicznych festiwalach, m.in. Positivus, Pohoda Festival, Tune In-Tel Aviv, Primavera Sound czy Iceland Airwaves. Nagrali również wideosesję dla kultowego radia KEXP w Kex Hostel w Reykjaviku. W ich muzyce można znaleźć nawiązania do współczesnego alternatywnego R&B, ambientu oraz popularnego ostatnio trendu ASMR. Muzycy stosują tu również eksperymenty z obróbką wokalu. Modulacje i transformacje głosu nadają często hipnotyzujący klimat ich piosenkom za co pokochali ich wszyscy w Polsce.

iRobot. Dj, producent, remikser oraz promotor z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem na polskiej – i nie tylko – scenie muzycznej. Realizuje się zarówno na płaszczyźnie didżejskiej – solo, jak i współtworząc projekt Last Robots wraz z popularnym dziennikarzem radiowym i diggerem Bertem, ale także promotorsko-organizatorskiej, budując ogromną marke takich wydarzeń jak Snowfest Festival, a teraz także Carbon Silesia Festival. Regulaarnie występuję na najważniejszych scenach w kraju, ale także szeroko poza nim, począwszy od Metronome w Pradze, a kończąc na Shimokitazawa w Japonii. Wierny i konsekwentny w budowanie swojej muzycznej marki swoje muzyczne życie zawierzył brzmieniom house, które podczas festiwalu zaserwuje w niezwykle oryginalnym wydaniu.

Ros Addiction. Jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, dj, producent i promotor znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu drum’n’bass. Otwarość umysłu
i nieszablonowe podejście do muzyki powodują jednak, że jego płytotekę cechuje niezwykły eklektyzm. Historia Rosa, którego często określa się współtwórcą sceny drumandbass w Polsce sięga przełomu lat 80 i 90, a jego aktywność dalej wyznacza trendy w kraju nad Wisłą. Warto dodać, że Ros to pierwszy Polak w legendarnym londynskim klubie Fabric, pojawił sie tam dwukrotnie u boku LTJ Bukem’a przy okazji cyklu FabricLive – „Bukem In Session”.

An On Bast. Królowa polskiej elektroniki. Zaczynała w 2006, wtedy wydała swój debiutancki album i została wybrana spośród tysięcy kandydatów, jako przedstawicielka Polski podczas Red Bull Music Academy. Następne lata to ciągły rozwój. Zarówno na poziomie produkcyjnym, jak i występów na żywo. Anna to artystka, która równie dobrze może stworzyć pełen energii banger wywołujący zachwyt tłumów, jak i przygotować muzykę inspirowaną największymi twórcami muzyki klasycznej i współczesnej. An On Bast ma gdzieś ograniczenia, po prostu tworzy to, na co ma ochotę i co trafia do jej serca. Jej muzyka przykuła nawet uwagę samego Carla Coxa, u którego wydaje swoje kawałki a latem tego roku pojawi się na jego imprezie na Ibizie.

Nie czekaj, aż Facebook wyświetli Ci nasze treści!

Źródło: mat. pras. Carbon Silesia Festival
Poślij artykuł dalej ⬇⬇⬇

Reklama